תיאוריה - מבחן עיוני לפני מבחן נהיגה מעשי
	
	
	
	
		
			
		
	

	
	
	
	
	
      
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
	
		
		
		
	
	
	
	


תאונת דרכים - כאן תוכלו לקרוא אודות מבחן התיאוריה, הוא מבחן העיוני אשר כל מי שעתיד להיות נהג חייב לעבור לפני קבלת הרשיון.
תיאוריה - מבחן עיוני לפני מבחן נהיגה מעשי
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
03-7369254
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

הכל על מבחן התיאוריה

Hebrew
  

המבחן בודק את שליטת הנהגים העתידיים בחוקי התעבורה, בקריאת תמרורים ובמצבים מסוכנים בכביש, בחלקי המנוע וחלקו הפנימי של הרכב, התחשבות בהולכי רגל ועוד. כל אדם אשר מעוניין לנהוג ברכב במדינת ישראל, חייב לעבור אותו - זהו כלי חינוכי הכרחי.

מבחן התיאוריה בנוי מ- 30 שאלות אמריקאיות, כאשר יש תשובה אחת נכונה בלבד ולשם מעבר נדרש הנבחן לענות לפחות על 26 שאלות נכונות. למבחן מוקצב 30 דקות, כלומר, כדאי מאוד להגיע מוכנים למבחן על מנת לעבור אותו בהצלחה.

מי שנכשל בו רשאי לגשת למבחן נוסף שוב, בהפרש של שבוע ימים לפחות ואין הגבלה על כמות הפעמים שניתן לגשת (עם זאת, תצטרכו לשלם תשלום על ביצוע המבחן כל פעם).

את המבחן ניתן לבצע במשרדים ספציפיים שהוגדרו לשם כך על פי משרד התחבורה וחשוב לקבוע מראש את זמן הגעתכם. קיימים אזורי בחינה במחוז צפון, מרכז או דרום כך שכל אחד יכול להיבחן הכי קרוב לביתו.

איך ניגשים למבחן?מבחן התיאוריה

על מנת לגשת למבחן יש צורך לגשת לדואר ולשלם אגרה של כ- 113 ש"ח, לאחר מכן ליצור קשר עם משרד הרישוי על מנת לשמור מקום בעת ובמקום הבחינה הרצוי.

למי שאינו שולט בעברית, הבחינה נגישה גם בשפות אחרות כגון: ספרדית, ערבית, רוסית, צרפתית ואנגלית.

יתר על כן, אנשים המתקשים בביצוע בחינה בכתב יוכלו לבקש לבצע את המבחן בע"פ, בתיאום מראש.

ועכשיו נשאר להתכונן...

אחרי שהחלטתם שאתם ניגשים, וידאתם היכן הבחינה, שילמתם את האגרה הנדרשת בעצם נדרש רק עוד דבר אחד - להצליח! בסופו של דבר - הרעיון הסופי הוא שתנהגו בזהירות ותימנעו מתאונות דרכים...

קיראו בהרחבה: חינוך מונע ושיפור תרבות הנהיגה בישראל

על מנת להצליח בבחינה חשוב להתכונן נכון ולהשקיע את הזמן הדרוש לכך. כמות ההשקעה הנדרשת משתנה מאדם לאדם ובעוד וישנם כאלו אשר צריכים זמן לימוד קצר, ישנם אחרים שזקוקים ללימוד אינטנסיבי זמן רב מראש.

מומלץ מאוד להיעזר בחוברות הניתנות על ידי משרד התחבורה שמכסות את כלל החומר ולכך להוסיף מספר מבחנים נוספים עם שאלות לדוגמא. מבחנים כאלו ניתן למצוא באתרי אינטרנט שונים וניתנים לפתרון אונליין.

אחרי שעברתם (מזל טוב!) את מבחן התיאוריה, תשמחו לשמוע שהוא תקף לשנתיים. כלומר, אם לא תצליחו לעבור את המבחן המעשי בטסט הראשון, תישמר לכם הזכות לגשת לטסט שני ושלישי וכן הלאה, בעוד לא תא תידרשו לגשת שוב למבחן התיאוריה שכן הוא, כאמור, יישמר במאגרי המידע של משרד הרישוי.

לחצו כאן לקריאת מאמרים וכתבות על תאונות דרכים ובטיחות

אין צורך להילחץ לפני המבחן, אמנם השם "מבחן" נשמע מפחיד, אך תלמדו נכון ובאופן ממוקד, תזכרו שבסוף כולם עוברים אותו, וכבר תרגישו הרבה יותר טוב.

אחרי מעבר הטסט (מבחן מעשי) המיוחל, אתם תתברכו בתואר נהג חדש - אז קראו בכדי לדעת מה מצפה לכם...

יש לכם נהג חדש בבית? קראו על תוכנית הורה מלווה.