נפגעת בתאונת דרכים?
מגיע לך פיצויי כספי!
בדוק את גובה הפיצויי שמגיע לך:
לחצו לשליחה

עורך דין תאונות דרכים - מי הטוב ביותר?

בחירתו של עורך דין תאונות דרכים לייצוג בתביעת פיצויים משפטית אינה משימה קלה, ויש לה השלכות לגבי תוצאותיה הסופיות של התביעה - בכל הנוגע לגובה הפיצוי שיפסק לטובתך בבית המשפט או במסגרת הסכם פשרה מול חברת הביטוח.

במאמר זה נבחן מספר פרמטרים אשר יהיו כלי עזר בידכם, כיצד ומתי לשכור שירותיו של עו"ד לצורך הגשת תביעת פיצויים עקב נזקי גוף שנגרמו בתאונת דרכים.

האם אפשר לתבוע פיצוי ללא עורך דין?

ניתן לפנות באופן עצמאי אל חברת הביטוח ולבקש ממנה את כספי הפיצוי לאחר פגיעה בתאונת דרכים, וכמעט בכל מקרה התהליך יהיה קצר ומהיר.

רק מה, במקרים אלה חברת הביטוח תמהר לסלק את התביעה בערך מטרד. או בעברית, בסכום כסף זעום.

חוק הפלת"ד קובע חובת תשלום פיצויים לנפגעי תאונת דרכים וגם חברות הביטוח יודעות זאת.

בכל מקרה, פניה באמצעות עו"ד נראית רצינית יותר ותזכה את הנפגע בפיצויי כספי אמיתי. לא כל שכן, באם המדובר בנזק גופני משמעותי, הרי שבמקרה כזה עליך לפנות לקבלת יצוג משפטי של עורך דין תאונות דרכים ובשום אופן לא לפנות אל חברת הביטוח באופן עצמאי.

קיראו בהרחבה: יעוץ משפטי לנפגעי תאונות דרכים

כיצד כדאי לבחור עורך דין וממה מומלץ להמנע?

כדאי לבחור עורך דין בשים לב לדברים הבאים:

  • בעל מקצוע בנושא תאונות דרכים - ראשית, יש לבחור אדם שהוא מומחה לתחום נזקי הגוף ותאונות הדרכים. אין עורך דין המתמחה בכל תחומי המשפט שכן כל תחום משפטי הוא עולם ומלואו ויש להקדיש שנים בכדי ללמוד אותו עד תום. עם זאת לעיתים בשל סיבות כלכליות עורכי דין מסוימים לוקחים על עצמם תיקים שאינם פרי מומחיותם. שכירת עורך דין שלא מהתחום פוגעת בסיכויי הצלחת התביעה – ועל כן היא איננה מומלצת.
     
  • שכירת שירותיו של עורך דין מקורב –  יש יתרון בשכירת שירותיו של אדם אותו אתם מכירים לאורך זמן ועליו אתם סומכים. עם זאת, אותו עו"ד עדיין צריך להיות בעל מומחיות בתחום תאונות הדרכים, שכן אם לא, על אף קירבתו אליכם, אין הוא מסוגל להביא בידכם את התוצאות הטובות ביותר עבורכם.
     
  • כימיה - בפגישתכם הראשונה, נסו לראות האם אתם מתחברים לאדם שהולך לייצג אתכם: האם אתם מרגישים נינוחים עמו? האם אתם סומכים עליו? לעיתים האינסטינקטים הראשוניים שלנו מאוד מדויקים, ואין זה מומלץ לשכור שירותיו של אדם, שאינכם מרגישים חיבור אליו וכימיה טובה בזמן הפגישות שלכם.
     
  • בעל מקצוע ישר – בבואכם לבחור את עו"ד יש לשים לב ולהבחין בדבריו. עורכי דין המבטיחים הרים וגבעות לא תמיד מספקים את הסחורה בסופו של יום.

לעומת זאת עו"ד המפרטים בפניכם את המצב המשפטי תוך כדי תחקור יסודי של מצב הדברים שאירע בתאונה מתכוננים באופן יסודי למערכה המשפטית העתידית ויביאו לכם תוצאות משפורות בסכומי הפיצוי.

קיראו: פיצוי עיזבונו של הרוג בתאונת דרכים קטלנית

זאת על אף העובדה כי אינם תמיד אומרים את מה שאתם כלקוחות מעוניינים לשמוע.

מתי כדאי להתחיל להיעזר בשירותיו של עורך דין?

עם קרות התאונה, ולאחר קבלת הטיפול הרפואי הדרוש בשלב הראשון, יש לפנות אל עורך דין.

הסיבה לכך היא שהמאבק המשפטי מתחיל מיד אחרי קרות התאונה, וככל שתדאגו להגנה מקצועית מוקדם יותר, כך ישתפר הסיכוי שלכם לזכות בתביעה המשפטית בסכומי פיצויים ראויים.

יש לשים לב, שחברות הביטוח מעסיקות עורכי דין וחוקרים בעלי ניסיון, שלעיתים לא יבחלו באמצעים בכדי להשיג נתונים שיעזרו להם לדחות את התביעה.

שכירת איש מקצוע בעל נסיון בייצוג נפגעי תאונות דרכים, תסייע לכם להדוף ניסיונות אלו, וינחה אתכם, שלב אחר שלב כיצד לנצח בתביעה – ולקבל את הפיצוי הראוי לכם.

לקריאה נוספת: מתי תאונת דרכים נחשבת גם תאונת עבודה?